Rozumiem
Auto Klimatyzacja Fordon Bora-Komorowskiego 15 Bydgoszcz

Serwis klimatyzacji samochodowej Bydgoszcz

Fordon ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15 tel. 887 698 788

Naprawa klimatyzacji samochodowej Bydgoszcz Fordon

Po pierwsze naprawę klimatyzacji musi poprzedzić wnikliwa diagnoza. Trafnie zidentyfikowany problem to klucz do przywrócenia sprawność całemu układowi klimatyzacji samochodowej. Taką diagnozę uzyskacie państwo w naszym serwisie.

Naprawa

Naprawa polega każdorazowo na przywróceniu sprawności układu chłodzenia. Istotne elementy to: sprężarka wraz ze sprzęgłem, skraplacz, wentylator, filtr z osuszaczem, parownik wraz z wentylatorkiem. Właściwa praca każdego z tych elementów warunkuje pracę całego układu chłodzącego. Każdy z nich może ulec awarii, a elementy łączące, takie jak węże rurki i uszczelki mają określoną swoją żywotność. Zdarza się, że przeciekają i są główną przyczyną braku chłodzenia ze względu ma zbyt małą ilość czynnika w układzie. Wówczas naprawa klimatyzacji polega na wymianie nieszczelnych elementów oraz napełnieniu czynnikiem po potwierdzeniu uzyskania szczelności układu chłodzącego.

Skraplacz

Najbardziej narażonym na utratę szczelności elementem jest skraplacz, który często, usytuowany na przodzie samochodu, słabo osłonięty, przyjmuję na siebie uderzenia na przykład kamieniami w czasie jazdy. Wymiana skraplacza to najczęstsza naprawa klimatyzacji w samochodach osobowych.

Sprężarka

Zdarza się jednak, że zawodzą newralgiczne elementy jak na przykład sprężarka. Do jej zatarcia często dochodzi gdy klimatyzacja pracuje ze zbyt małą ilością czynnika lub brakiem odpowiedniego smarowania. Zdarza się, że zawilgocenie wewnętrzne układu skutkujące powstawaniem osadów, ma destruktywne działanie na sprawność elementów mechanicznych.
Aby zapobiegać zawilgoceniu należy dbać o osuszacz, jest on najczęściej zintegrowany z obudową skraplacza.


serwis klimatyzacji Bydgoszcz Fordonnapełnianie / nabijanie klimatyzacjiR134aR1234yfwykrywanie wycieku / kontrola szczelności wodorem ozonowanie samochoduwymiana filtra kabinowego (zwykłe i węglowe)przegląd klimatyzacjidiagnozanaprawa klimatyzacji samochodowej


czynne:
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19.00


Kontakt:
Serwis klimatyzacji Bydgoszcz Fordon
ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15
tel. 887 698 788