Rozumiem
Auto Klimatyzacja Fordon Bora-Komorowskiego 15 Bydgoszcz

Serwis klimatyzacji samochodowej Bydgoszcz

Fordon ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15 tel. 887 698 788

Ozonowanie klimatyzacji Bydgoszcz / Odgrzybianie klimatyzacji Fordon

Brzydki zapach w klimatyzowanym samochodzie pojawia się gdy nie przeprowadzamy okresowego odkażania. Odkażanie należy wykonać minimum raz w roku - przed sezonem. Zapach, intensywniejszy po uruchomieniu klimatyzacji w samochodzie, świadczy już o rozwoju patogenów na powierzchni parownika.

Patogeny

Są to w szczególności: bakterie, grzyby, pleśnie. Są one zagrożeniem dla zdrowia kierowcy i pasażerów. Wraz z ozonowaniem zaleca się wymianę filtra kabinowego, który szczególnie po sezonie zimowym staje się mniej efektywny ze względu na kondensację wilgoci, a zgromadzony brud wraz z wilgocią jest pożywką dla patogenów.

Skuteczną metodą odkażania jest ozonowanie.

Ozonowanie klimatyzacji Bydgoszcz. Odgrzybianie klimatyzacji Fordon
cząsteczka ozonu O3 Ozon jest gazem o silnym działaniu utleniającym, stąd jego skuteczność w walce z patogenami. Skuteczny, zalecany czas ozonowania to około 30 minut. Wykonuje się go przy włączonym nawiewie, przy obiegu wewnętrznym, aby stężenie ozonu wewnątrz kabiny było wystarczające i aby gaz dotarł do każdego zakamarka układu.

Pamiętaj: ozonujesz wnętrze samochodu – wymień filtr kabinowy to Twoja tarcza ochronna.

W ofercie filtry kabinowe zwykłe, pyłkowe, węglowe.


serwis klimatyzacji Bydgoszcz Fordonnapełnianie / nabijanie klimatyzacjiR134aR1234yfwykrywanie wycieku / kontrola szczelności wodorem ozonowanie samochoduwymiana filtra kabinowego (zwykłe i węglowe)przegląd klimatyzacjidiagnozanaprawa klimatyzacji samochodowej


czynne:
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19.00


Kontakt:
Serwis klimatyzacji Bydgoszcz Fordon
ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15
tel. 887 698 788