Wykrywanie wycieku / badanie szczelności wodorem
klimatyzacji samochodowejPrzy nabijaniu klimatyzacji do układu powinno się wprowadzić także tzw. marker UV, który pomaga wykryć ewentualny wyciek w przyszłości. Miejsce wycieku barwi się na kolor zielony i jest wykrywalny przy użyciu lampki UV i przynajmniej w tych łatwo dostępnych miejscach jest wizualnie prosty do zlokalizowania. Napełniając klimatyzację u nas masz pewność, że zawsze dodajemy marker UV.

Bywają jednak i trudne do rozpoznania miejsca wycieku, w mało dostępnych wzrokowo miejscach, lub tak małe, że dostrzeżenie ich jest praktycznie niemożliwe. Szczególnie trudne do diagnozowania są wycieki następuje po dużym upływie czasu od nabicia klimatyzacji, gdy klimatyzacja stopniowo przestaje chłodzić w samochodzie. Wówczas jedyną możliwą metodą badania szczelności układu jest badanie za pomocą wodoru.

Badanie szczelności wodorem daje praktycznie 100% skuteczność wykrycia miejsca wycieku. Badanie odbywa się bardzo czułym miernikiem, który potrafi wyłapać mikro - nieszczelności. Badanie jest długotrwałe ze względu na równoczesny pomiar spadku ciśnienia w instalacji, trwa w zależności od skomplikowania przypadku od 1-3h, w specyficznych warunkach dłużej.


- serwis klimatyzacji samochodowej Fordon Bydgoszcz -
- napełnianie / nabijanie klimatyzacji - ozonowanie -
- wymiana filtra kabinowego (zwykłe i węglowe) - obsługa okresowa - diagnozowanie - naprawy -


Kontakt:
Serwis klimatyzacji samochodowej Fordon
ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15/2
(w podwórzu)
Bydgoszcz (Fordon)
tel. 887 698 788