Rozumiem
Auto Klimatyzacja Fordon Bora-Komorowskiego 15 Bydgoszcz

Serwis klimatyzacji samochodowej Bydgoszcz

Fordon ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15 tel. 887 698 788

Wykrywanie wycieku / badanie szczelności wodorem
klimatyzacji samochodowej

Przy nabijaniu klimatyzacji do układu powinno się wprowadzić także tzw. marker UV, który pomaga wykryć ewentualny wyciek w przyszłości. Miejsce wycieku barwi się na kolor zielony i jest wykrywalny przy użyciu lampki UV i przynajmniej w tych łatwo dostępnych miejscach jest wizualnie prosty do zlokalizowania. Napełnianie klimatyzacji u nas daje pewność, że zawsze wprowadzono marker UV.

Bywają jednak i trudne do rozpoznania miejsca wycieku, w mało dostępnych wzrokowo miejscach, lub tak małe, że dostrzeżenie ich jest praktycznie niemożliwe. Szczególnie trudne do diagnozowania są wycieki następuje po dużym upływie czasu od nabicia klimatyzacji, gdy klimatyzacja stopniowo przestaje chłodzić w samochodzie. Wówczas jedyną możliwą metodą badania szczelności układu jest badanie za pomocą wodoru.

Badanie szczelności wodorem

Badanie szczelności wodorem daje praktycznie 100% skuteczność wykrycia miejsca wycieku. Sprawdzenie odbywa się bardzo czułym miernikiem, który potrafi wyłapać mikro - nieszczelności. Proces jest długotrwały ze względu na równoczesny pomiar spadku ciśnienia w instalacji, trwa w zależności od skomplikowania przypadku od 1-3h, w specyficznych warunkach dłużej.

Komfort Klimatyzacji Bydgoszcz

Sprawna klima gwarancją komfortuserwis klimatyzacji Bydgoszcz Fordonnapełnianie / nabijanie klimatyzacjiR134aR1234yfwykrywanie wycieku / kontrola szczelności wodorem ozonowanie samochoduwymiana filtra kabinowego (zwykłe i węglowe)przegląd klimatyzacjidiagnozanaprawa klimatyzacji samochodowej


czynne:
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19.00


Kontakt:
Serwis klimatyzacji Bydgoszcz Fordon
ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15
tel. 887 698 788