OK

Auto Klimatyzacja Fordon Bora-Komorowskiego 15 Bydgoszcz

Serwis klimatyzacji samochodowej Bydgoszcz

Fordon ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15 tel. 887 698 788

Serwis - diagnoza usterki klimatyzacji

Najczęściej jedyną sytuacją, która alarmuje użytkownika klimatyzacji samochodowej jest

spadek wydajności chłodzenia lub jego brak.


Diagnoza - serwis klimatyzacji samochodowej Fordon Bora-Komorowskiego 15 Bydgoszcz

Spadek skuteczności chłodzenia jest najczęstszym powodem wizyty w serwisie klimatyzacji samochodowej. Nie musi to od razu oznaczać przecieku. Jeżeli stwierdzona ilość ubytku jest niewielka Wynika to najczęściej z naturalnej dyfuzji gazu chłodniczego poprzez ścianki przewodów. Należy jednak pilnować aby poziom napełnienia czynnikiem chłodniczym był dostateczny, celem uniknięcia awarii typu zatarcie sprężarki. Gdy jednak dojdzie do nieszczelności, która spowoduje stosunkowo szybki ubytek czynnika należy odszukać i usunąć przeciek. Nieszczelnej klimatyzacji nie można napełniać.

Przyczyny ubytku czynnika chłodniczego

Diagnoza przyczyny ubytku czynnika chłodniczego odbywa się na kilka sposobów. Jeżeli przy ostatnim napełnieniu dodano środek fluorescencyjny, w miejscu wycieku pojawi się plama oleista, która pod wpływem lampy UV będzie wyraźnie świecić. Jeżeli nie dodano tego środka lub wyciek jest niewielki, trudno dostępny do oceny wzrokowej, stosuje się metodę wykrywania przecieku za pomocą gazu testowego. Po odessaniu czynnika chłodniczego napełnia się układ mieszanką gazu drobnocząsteczkowego. Bada się spadek ciśnienia w czasie oraz przeprowadza kontrolę szczelności przy pomocy miernika o wysokiej czułości. Dalsze postępowanie naprawcze zależy od wielkości wycieku.

Awaria

Innym powodem braku chłodzenia w kabinie kierowcy może być awaria któregoś z elementów mechanicznych lub elektrycznych. Jak już wspomniano zbyt mała ilość czynnika chłodniczego może doprowadzić do zatarcia sprężarki. Zdarzają się uszkodzenia zaworu rozprężnego, awarie wentylatora bądź sprzęgła sprężarki i inne.

Diagnoza klimatyzacji

Trafnie postawiona diagnoza i fachowo wykonana naprawa klimatyzacji to komfort w Twoim samochodzie. Nasz serwis jest wyposażony w nowy sprzęt pomiarowy i obsługujący klimatyzację oraz wykwalifikowaną obsługę. Odwiedź nas koniecznie.

Sprawdź czy wilgoć na szybie samochodu to problem z klimatyzacją?


serwis klimatyzacji Bydgoszcz Fordonnapełnianie / nabijanie klimatyzacjiR134aR1234yfwykrywanie wycieku / kontrola szczelności wodorem ozonowanie samochoduwymiana filtra kabinowego (zwykłe i węglowe)przegląd klimatyzacjidiagnozanaprawa klimatyzacji samochodowej


czynne:
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19.00


Kontakt:
Serwis klimatyzacji Bydgoszcz Fordon
ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15
tel. 887 698 788