Rozumiem

Auto Klimatyzacja Fordon Bora-Komorowskiego 15 Bydgoszcz

Serwis klimatyzacji samochodowej Bydgoszcz

Fordon ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15 tel. 887 698 788

Filtr kabinowy - klimatyzacja

Na rynku w ofercie są dwa typy filtrów kabinowych. Zwykłe filtry wychwytują jedynie pyłki, i zanieczyszczenia jak cząsteczki kurzu, natomiast filtry z wkładem z węgla aktywowanego wychwytują także spaliny, ozon, tlenki azotu, a w dodatkowej warstwie pułapkują również drobne zanieczyszczenia, sadzę i bakterie.

Filtr kabinowy klimatyzacji Fordon Bora-Komorowskiego 15 Bydgoszcz

Po lewej zwykły filtr po prawej węglowy.

Zanieczyszczony filtr znacznie ogranicza dopływ powietrza do kabiny samochodu, a przy wysokiej wilgotności powietrza, można również zauważyć efekt zaparowanych szyb od wewnątrz samochodu.

Wymiana filtra kabinowego co najmniej raz w roku

Zaleca się wymianę filtra kabinowego co najmniej raz w roku w ramach serwisu klimatyzacji, najlepiej po sezonie zimowym, gdyż występuje wówczas największa kondensacja pary także na filtrze, na którym zgromadzone zabrudzenia tworzą doskonałą pożywkę dla patogenów.


serwis klimatyzacji Bydgoszcz Fordonnapełnianie / nabijanie klimatyzacjiR134aR1234yfwykrywanie wycieku / kontrola szczelności wodorem ozonowanie samochoduwymiana filtra kabinowego (zwykłe i węglowe)przegląd klimatyzacjidiagnozanaprawa klimatyzacji samochodowej


czynne:
Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 19.00


Kontakt:
Serwis klimatyzacji Bydgoszcz Fordon
ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15
tel. 887 698 788