Napełnianie / nabijanie klimatyzacjiJedną z przyczyn słabej wydajności klimatyzacji samochodowej (jeśli nie doszło do rozszczelnienia układu w wyniku degradacji materiału lub uszkodzenia mechanicznego) może być niedostateczna ilość czynnika chłodniczego. Nabijanie klimatyzacji odbywa się przy pomocy automatu obsługiwanego przez wykwalifikowanego operatora.

Auto Klima Fordon Bora-Komorowskiego 15 Bydgoszcz

Ilość czynnika jaka powinna być w danym układzie zależy od pojemności układu i jest określona dla każdego modelu samochodu. Przed napełnieniem klimatyzacji maszyna odsysa zawartość układu i określa ile czynnika chłodniczego było w układzie, następnie napełnia całość.

Auto Klima Fordon Bora-Komorowskiego 15 Bydgoszcz

W trakcie nabijania klimatyzacji uzupełnia się także substancję oleistą w układzie, która zabezpiecza prawidłowe działanie sprężarki. Dodatkowo jest także wtłaczany barwnik UV, który zidentyfikuje nieszczelności, jakie mogą się pojawić w czasie użytkowania klimatyzacji.


- serwis klimatyzacji samochodowej Fordon Bydgoszcz -
- kontrola szczelności UV - odkażanie ozonem - wymiana filtra kabinowego (zwykłe i węglowe) - obsługa okresowa - diagnozowanie - naprawy -


Kontakt:
Serwis klimatyzacji samochodowej Fordon
ul. gen. T. Bora-Komorowskiego 15/2
(w podwórzu)
Bydgoszcz (Fordon)
tel. 887 698 788